Témata, otázky a odpovědi týkající se cestování. Jaké jsou základní podmínky a zdravotní omezení. Minimalizace rizika nakažení během vašich cest po ČR i do zahraničí. Jak postupovat při rezervaci ubytování a letenek.

Zatímco například pro občany USA je cestování do zahraničí stále omezeno, zejména evropské země otevírají před letní sezónou své hranice. Mimo Evropu je cestování velmi komplikované.

Koronavirus se přehnal celým světem a všemi kontinenty. Většina aerolinek drasticky omezila mezinárodní lety. Některé destinace budou letecky dostupné během června, ale stále existují omezení pro občany třetích zem pro vstup do některých zemí. Stále hrozí nebezpečí, že i po úspěšném překročení hranic bude muset každá osoba, která přicestuje ze zahraničí, podstoupit dvoutýdenní karanténu.

Většina evropských zemí povoluje vstup na své území občanům sousedních států, ale termíny pro úplné cestování bez omezení je stále nejisté. Itálie, která je jednou ze zemí, která byla nemocí Covid-19 zasažena nejvíce, již také začala s uvolňováním režimu na svých hranicích, ale místní vláda stále neoznámila úplné otevření svých hranic.