Informace o cestování autobusem s velkými zavazadly je poměrně těžké dohledat. Většinou jsou součástí ceníků nebo přepravních podmínek jednotlivých přepravců. Bohužel je také obtížné se v nich zorientovat, protože každá z firem má omezení pro zavazadla ve svých autobusech nastaveno rozdílně.

 

Skutečnost je taková, že každý přepravce umožní svým cestujícím jedno nebo dvě malá příruční zavazadla, která zpravidla omezuje velikostí. Kromě rozměrů hovoří také přerpavní podmínky pro palubní tašky o tom, že je cestující povinen je umístit do prostor nad hlavou nebo pod sedadlo.

 

Pro velká cestovní zavazadla jsou omezení ještě rozmanitější. Někteří přepravci povolí cestujícím i dvě zavazadla do maximální váhy od 30 do 35 kg. Za každé další je ale potřeba si připlatit. Nutno ale dodat, že poplatky za rozměrná, velká nebo těžká zavazadla nejsou nijak závratně a většinou se pohybují v desítkách korun.

 

Pro přehlednost vybíráme velké přepravce působící v ČR a nabízíme odkazy na informace o zavazadlech:

Pokud narazíte na nefunkční odkaz nebo nenajdete svého oblíbeného autobusového přepravce, napište nám na vaclav@caribee.cz. Děkujeme.