13. Celaskon?

Léky jsou jednou z mála věcí, kterou byste se měli pořádně zásobit. Nikdy nevíte, jak dlouhé zdrženíTaška přes rameno DEPARTURE BAG na cestách naberete. A nemít na Mallorce Celaskon...jó to vadí.

14. Štítky se jménem

Může se vám zdát, že štítky se jménem a adresou jsou pro děti. Ale znáte to, zavazadla se ztrácejí každý den. Poctiví nálezci ale existují a štítek všechno urychlí.

15. Dejte o sobě vědět blízkým

Informujte své nejbližší okolí, ještě než vyrazíte. Číslo pasu, číslo pojištění, adresa hotelu. Aniž bychom vám přáli něco nepříjemného, stát se může cokoli. Naši rodiče, když pro ně naplánujeme společnou dovolenou, chtějí znát podrobný itinerář, takže je to samosebou.

16. Nebyly by nějaké drobásky?

V některých zemích se bez spropitného neobejdete, i když máte superplatinový all inclusive a v hotelové pětadvacítce se koupete v šampaňském. Je dobré zjistit si místní zvyklosti předem a mít pořád nějaké drobné po ruce nebo po kapsách.

17. My říkáme "departure bag"

Zapomínáte, do které kapsy jste si schovali doklady, klíče od auta, peněženku nebo palubní lístek? Vyřešte to malou taškou přes rameno nebo elegantním organizérem. Jen nesmíte zapomenout, kam jste si schovali tu vaši malou tašku. A neříkejte jí 'buzertaška', u nás je to Departure bag.

18. Čtenářský deník

Mohli bychom vám poradit, abyste vytrhli z magazínů jen ty stránky, kde jsou články, které si chcete na dovolené přečíst. Budete určitě lehčí o 95 % reklam, které v nich jsou. Ale nejsme včerejší. Narvěte všechno čtivo do telefonu, tabletu nebo čtečky. Pro milovníky klasických knih to všechno samozřejmě neplatí.

19. Myslete na odvoz z letiště

Nikdo nechce čekat a nikde není tak dlouhá řada volných taxíků jako v Düsseldorfu. Takže si zkuste zajistit odvoz už před odletem.

20. USMÍVEJTE SE

Všude a na všechny.