FAST TRACK CABIN BAGNež vyrazíte na cesty, díl 1. | Rady a tipy pro balení vaší bagáže

Každé cestování začíná balením. Ať jedete na dovolenou, na výlet nebo na pracovní cestu i balení vám může začátek cesty zpříjemnit nebo naopak. Z našich zkušeností vám nabízíme několik osvědčených rad a tipů, abyste se i při balení bavili a přípravy na cestu si v klidu užili.

1. Letadlem jako profík

Pokud letíte na kratší dobu, berte si pouze kabinové zavazadlo, abyste mohli opustit letiště hned po přistání. Čekání u pásu je ztráta času a jak už to bývá, když se spěchá, vaše zavazadlo obvykle vyjede na pás až mezi posledními.

2. Check-in v klidu z obýváku

Většina aerolinek vám umožní provést check-in 24 hodin předem přes internet. Uspoří vám to čas v den odletu, frontu na letišti a jako bonus si můžete vybrat sedadlo, které vám nejlépe vyhovuje. Zvlášť pokud měříte dva metry nebo neradi sedíte úplně vzadu.

3. Pohodlí nejsou jen tepláky

Během cesty se musíte samosebou cítit pohodlně. To ale neznamená, že nemůžete vypadat stylově. Přirozeným doplňkem pro váš přesun by mělo být i praktické a elegantní příruční zavazadlo.

4. Prostor jsou peníze

Žádné zavazadlo není nafukovací. To ale neznamená, že musíte polovinu potřebných věcí nechat doma. Pokud zrovna nejedete na naškrobený kongres a nepotřebujete perfektně nažehlenou košili na každý den, zkuste uzavíratelné sáčky. Když z nich po sbalení vytlačíte vzduch, místa budete mít najednou mnohem víc.

5. A ještě jsem zapomněl...

To se vám nestane, pokud při balení přemýšlíte od hlavy až k patě, od čepice po boty. Pak už jen nezapomenout na kosmetické potřeby, ručník a letenku.

6. Nejste trezor

Pokud zrovna necestujete do Vídně na Ples v Opeře, nechte doma drahé věci. Drahé hodinky, šperky a další cennosti vám jen přidělají starosti a stres, jestli se vám něco neztratilo. Co nepoužijete alespoň jednou denně, to nepotřebujete.

Pokračování již brzy...